09058407279
  • ایمیل:info@iqsiran.com
  • تلفن:09058407279
  • ساعات کار: 08:00-17:00

سوالات متداول

این روش درمانی چگونه عمل میکند؟

درمان بر اساس اوریکولوتراپی بنا شده است (نوعی درمان خاص که بر روی گوش و لاله گوش اعمال میشود). این روش درمانی در واقع از طب سوزنی مشتق شده است که شامل تحریک نقاط خاصی بر روی گوش و لاله گوش میباشد. هر یک از این نقاط در ارتباط با واکنش عصبی یکی از اعضاء یا یکی از غدد بدن میباشند. در این روش از همان اصول طب سوزنی استفاده میشود ولی بدون نیاز به وارد کردن سوزن و به جای آن از تحریکات ظریف الکتریکی استفاده میشود که بسیار مؤثرتر میباشند.

آیا کلینیک های دیگری شبیه به مرکز شما وجود دارد؟

نه دقیقاّ ! البته در نقاط مختلف جهان مراکزی وجود دارند که با استفاده از سایر روشها مانند درمان با لیزر خدماتی ارائه می دهند ولی در واقع بصورت تخصصی در مورد ترگ سیگار فعال نمیباشند. روش IQS یک روش منحصر به فرد در ترک سیگار میباشد و در صورت نیاز خدمات تکمیلی مربوطه نیز به مراجعین ارائه میگردد. کلیه مراحل درمانی توسط افراد تعلیم دیده توسط کمپانی ارائه میگردد. شبکه بین المللی IQS تنها شبکه تخصصی ترک سیگار در جهان میباشد.

چرا گوش؟

زیرا ارتباط با همه قسمتهای بدن بصورت بسیار دقیق در گوش خارجی وجود دارد. محققی به نام دکتر Paul F.M. Nogier چگونگی اثر این روش درمانی را توسط اعمال تحریکات مکانیکی یا الکتریکی با هدف اصلاح اختلالات عملکرد قسمتهای مختلف بدن به تفصیل توضیح داده است.

پس این روش درمانی کامل نیست ؟

در صورتیکه بطور جدی تصمیم به کنار گذاشتن سیگار نگرفته باشید، این روش همیشه ناقص خواهد بود. پس از پایان دوره درمانی، مراکز IQS خدمات پیگیری درمان و در صورت نیاز روشها و محصولات حمایتی ارائه میدهند. کمتر از ۱۰ درصد مراجعین نیاز به درمانهای حمایتی اضافه پیدا میکنند.

چیست؟ منظور از تحریک الکتریکی دقیقاّ

منظور جریان الکتریکی ملایمی است که انتهای اعصاب شبکه عصبی موجود در نقاط مشخص را از طریق ایجاد لرزشهای بسیار ریزی (microvibrations) تحریک میکند بدون آنکه هیچیک از این اعصاب مانند آنچه ممکن است در حین استفاده از سوزن اتفاق بیافتد، از قلم بیافتند. تجمیع این لرزشهای ظریف با فرکانسی مشابه فرکانس سلولهای بدن باعث تحریک نقاط هدف در انتهای عصب میشوند بدون آنکه دردی ایجاد کند.

آیا این روش به ترک سیگار کمک میکند ؟

روش درمانی اوریکولوتراپی در اشخاصی که تصمیم به ترک سیگار دارند با موفقیت بکار برده شده و نتایج مطلوبی در بر داشته است. جلسه درمانی حدود ۴۵ دقیقه بطول انجامیده و کاملاّ بدون درد و بدون هرگونه عارضه ایست. این روش کاملاّ تمایل به سیگار را از بین میبرد و استرس ناشی از ترک سیگار را کنترل میکند. علاوه بر این موارد این روش به شما در کنترل اشتهایتان در مرحله بعد از ترک سیگار نیز کمک میکند که در نتیجه افزایش وزنی در کار نخواهد بود.

آیا این روش ۱۰۰ درصد مؤثر است؟

نه بطور قطع ولی هیچ روش دیگری هم وجود ندارد که ۱۰۰ درصد مؤثر باشد ! درست است که این روش از نظر فیزیکی و روانی در حین فرایند ترک سیگار باعث بهبودی مشخص میگردد که بسیار هم اهمیت دارد ولی شما هم باید مقدار کمی از کار را بعهده بگیرید تا بتوانید این عادت قدیمیتان را در کنترل داشته باشید و آن هم این استکه شما باید واقعاّ بخواهید که سیگار را ترک کنید. به هر حال نتایج بدست آمده در این روش بسیار فراتر از سایر روشهای موجود است که در حال حاضر بکار برده میشوند.

؟ از کجا مطمئن باشم که این روش مؤثر خواهد بود

پروتکل درمانی مراکز IQS در طول ۶ سال اصلاح و تکمیل شده و آمار موجود نشان میدهد که ۹۰ درصد از مراجعین سیگار را برای همیشه ترک کرده اند.

و در مورد آنهایی که مجدداّ سیگار را شروع کرده اند چی؟

تعدادی از مراجعین پس از درمان با IQS مجدداّ شروع به کشیدن سیگار میکنند که میتوان آنها را در ۳ دسته تقسیم کرد:

۱- اشخاصی که نه با میل و اراده خودشان بلکه تحت فشار کارفرمایانشان یا به اجبار خانواده و اطرافیان مجبور به ترک سیگار شده اند. (حتی ۶۰ درصد این افراد نیز پس از درمان با IQS سیگار را کاملاّ ترک میکنند)

۲- افرادی که در حین ۱ سال پس از درمان در موقعیتهای استرس زا قرار میگیرند و جهت دریافت درمانهای حمایتی تماس نمیگیرند. (موقعیتهایی مانند فوت عزیزان، ورشکستگی، از دست دادن شغل، طلاق و … )

۳- اشخاصی که داروهایی مصرف میکنند که تولید هورمونها و نوروترانسمیتر ها خصوصاّ ” اندورفین ” را تحت تأثیر قرار میدهد.

۷۰ درصد مراجعین بلافاصله پس از درمان نتیجه میگیرند

۲۰ درصد در مدت یک روز پس از درمان و پس از یک خواب خوب نتیجه لازم را میکیرند

۱۰ درصد باقیمانده ممکن است به دلایلی (مانند مشکلات غدد، مصرف داروهایی که اثر درمانی را به تأخیر می اندازند، سیکل قاعدگی) در عرض ۳ تا ۵ روز به نتایج درمانی مطلوب برسند.

توجه داشته باشید که تعداد کمی از مراجعین ممکن است به بیش از یک جلسه درمان نیاز داشته باشند. در این موارد معمولاّ ۲ جلسه کافی است.

آیا در مورد سایر روشهای درمانی ترک سیگار نیز اطلاعاتی موجود است؟

در این رابطه یک فهرست مقایسه ای برای سایر روشهای موجود و مورد استفاده و میزان موفقیت آنها در یک بازه یک ساله آماده کرده ایم که عبارت اند از :

– طب سوزنی (با استفاده از سوزن یا لیزر) ۲۵%

– داروی Zyban (Bupropion) همراه با پیگیری پزشکی ۳۰٫۳%

– چسب های نیکوتین یا جایگزینهای نیکوتین در فرم های دیگر همراه با پیگیری پزشکی ۱۶٫۴%

– پیگیری پزشکی بدون استفاده از هرگونه دارو ۱۵٫۶%